Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Леверкузен “закопа” Гладбах още по-надълбоко (видео)

Отборът на Байер (Лерверкузен) задълбочи кризата в Борусия (Мьонхенгладбах) с победа с 1:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Патрик Шик реализира единственото попадение 13 минути преди края.

Това е пета поредна загуба за Гладбах и общо шеста в последните седем срещи във всички турнири. Кризата съвпадна с решението на треньора Марко Розе да признае, че от новия сезон ще поеме Борусия (Дортмунд). Преди няколко дни “жребците” бяха елиминирани и от Купата на Германия, а изглеждат и обречени в Шампионската лига, където Манчестър Сити има голяма предимство срещу тях. В първенството пък тимът е на 6 точки от място в евротурнирите.

Леверкузен също се намираше в много лоша серия до днес - три поражения в последните пет мача и нито една победа в тях. И все пак “аспирините” се оказаха по-добри и стигнаха до успеха след гол на Шик в 77-ата минута. Тогава чехът беше точен при добавка, след като вратарят Ян Зомер беше отразил изстрел на Муса Диаби. При положение “близнак” на това в 33-ата минута Шик не успя да уцели добре топката и пропусна.
Иначе срещата на “Борусия Парк” можеше да се развие по друг начин, след като в 57-ата минута домакините получиха дузпа. От последвалото повторение обаче ВАР забеляза засада при атаката и съответно домакините се разминаха с възможността да стрелят от бялата точка.