Интер увеличи на 6 точки аванса си пред Милан (видео)

Отборът на Интер направи поредна крачка към титлата в Серия А, след като победи като гост Парма с 2:1 в двубой от 25-ия кръг. Така "нерадзурите" се откъснаха на шест точки пред най-близкия си преследвач Милан.В герой за тима на Антонио Конте се превърна чилиецът Алексис Санчес, който отбеляза и двата гола съответно в 54-ата и 62-ата минути. Парма върна един гол чрез Ернани в 71-ата, но не успя да се спаси от поражението на "Енио Тардини". Така "дуковете" останаха предпоследни с актив от едва 15 точки.

Двубоят започна с отлична атака на Интер. Лукаку намери Хакими, който прати топката в наказателното поле, но вратарят на Парма Сепе се намеси и предотврати опасността. В шестата минута Парма стигна до статично положение пред вратата на Интер.
Получи се разбъркване, Денис Ман падна в наказателното поле, а домакините имаха неоснователни претенции за дузпа, но не я получиха след преглед на ситуацията с ВАР.В 10-ата минута Интер организира бърза контраатака, но подаването на Кристиан Ериксен към Иван Перишич се оказа силно и хърватинът не достигна топката.
В 15-ата минута Парма стигна до отлична възможност за гол. След центриране в наказателното поле, Ясмин Куртич намери добре топката с глава отблизо, но Самир Ханданович спаси.Интер отговори с удар на Лукаку, но топката мина далеч от целта. В 22-ата минута Парма отново получи възможност след центиране в наказателното поле, но Ман не успя да намери добре топката.
В 31-ата минута Интер създаде най-добрата си възможност за гол, но Ериксен не успя да насочи топката в опразнената врата след подаване от Хакими. Отговорът на Парма беше мигновен.
Ян Карамо нахлу мощно в наказателното поле на "нерадзурите", но не успя да нанесе хубав завършващ удар.
До края на полувремето и двата отбора имаха своите възможности да отбележат гол, но пропуски направиха Лукаку и Ман и така резултатът 0:0 се запази и всичко остана за след почивката.
Втората част отново започна с динамична игра, но Интер вече се задържаше повече в половината на Парма. Така се стигна до 54-ата минута, когато Алексис Санчес се измъкна зад защитата и успя да нанесе удар с левия крак. Опитът на защитник на Парма да изчисти от голлинията се оказа закъснял и така Интер поведе в резултата.
В 62-ата минута Интер удвои аванса си. Ромелу Лукаку се пребори с трима и пусна топката към Санчес, който с десния крак стреля, а топката мина покрай Сепе, който не успя да реагира. Само минута-две по-късно Санчес се опита да върне жестта на Лукаку, като му прати топката в наказателното поле, но белгиецът не успя да я насочи във вратата.
В 71-ата минута Парма намали изоставането си с хубав гол на Ернани, който стреля от въздуха след центриране отдясно и не остави никакъв шанс на Ханданович.
10 минути преди края на редовното време Парма получи пряк свободен удар от удобна дистанция. Зад топката застана Ернани, който стреля обаче право в стената. Опасността обаче не премина, тъй като Парма организира многоходова атака. В крайна сметка обаче всичко свърши с нарушение на Карамо и топката се върна в притежание на Интер. С наближаването на края на мача натискът на домакините се засили, но Интер удържа аванса си удължи победната си серия, както и аванса си на върха в класирането пред Милан.
Другата добра новина за Конте е, че нито един от застрашените да пропуснат двубоя с Аталанта от следващия кръг четирима играчи заради натрупани жълти картони, не получи нов и така ще са на линия за сблъсъка с "бергамаските".

Парма - Интер 1:2

0:1 - Санчес 54
0:2 - Санчес 62
1:2 - Ернани 71
Парма: Сепе, Осорио, Бани, Валенти, Галиоло, Ернани, Бругман, Куртич, Кучка, Карамо, Ман.
Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Перишич, Лукаку, Санчес.