Шмайхел спаси Лестър срещу Бърнли (видео)

Каспер Шмайхел изигра поредния си много силен мач и имаше сериозен принос Лестър да спечели точка от гостуването си на Бърнли. Срещата завърши 1:1, а вратарят направи серия от блестящи спасявани.

Домакините поведоха още в четвъртата минута, когато Матей Видра откри резултата. Той се възползва от лошо подаване на Чудхури, открадна му топката, преодоля бранител и заби топката в мрежата. Келечи Ихеаначо изравни в 34-ата минута. Той се разписа с удар от воле.

Доброто представяне на Ихеаначо идва в точен момент за Лестър, тъй като Харви Барнс и Джеймс Мадисън са контузени, а Джейми Варди наскоро се завърна след дълго отсъствие.

И двата отбора имаха шансове да спечелят, но двамата вратари Ник Поуп и Шмейхел бяха на ниво. Датчанинът направи впечатляващи спасявания след удари с глава на Джеймс Тарковски и Крис Ууд. Двата отбора удариха и по една греда през второто полувреме. Ашли Уестууд за Бърнли и Юри Тилеманс за гостите с удар от границата на наказателното поле.
Лестър е на трета позиция, но не може да си позволява да губи много точки, тъй като е преследван от отбори като Ливърпул, Челси, Евертън и Тотнъм. Бърнли е с шест точки над зоната на изпадащите.