Верона мина с лекота през Беневенто

Верона отново демонстрира класата си. Преди няколко дни тимът от града на Ромео и Жулиета измъкна точка от шампиона Ювентус, а днес наказа с 3:0 като гост Беневенто и се изкачи на осмото място в класирането на Серия "А".

Давиде Фараони и автогол на Даам Фулон осигуриха добър аванс на Верона до почивката, а след нея се разписа и Кевин Лазаня. За Беневенто това беше девети пореден мач без победа и трети последователен без отбелязан гол. В подреждането съставът на Филипо Индзаги е 16-и.
Завръщането на Камил Глик след наказание не направи защитата на домакините по-стабилна. Още в 11-ата минута те останаха без Гаетано Летиция, който се контузи и напусна терена със сълзи на очи. Давиде Фараони откри резултата в 25-ата минута отблизо, а в 34-ата Фулон се опита да изчисти топката с глава, но я вкара във вратата на Лоренцо Монтипо.

Малко по-късно стражът на Верона фаулира Лазаня, но флагът за засада спаси домакините от дузпа в техен ущърб. В началото на второто полувреме Верона отново доминираше и Лазаня вкара първия си гол за тима.
Победата на гостите можеше да е и по-убедителна, но Монтипо се намеси добре след изстрели на Антонин Барак и Корай Гюнтер.

В следващия кръг Верона ще приеме Милан, а Беневенто ще гостува на друг новак - Специя.