Наполи се справи с “вещиците” (видео)

Отборът на Наполи постигна безпроблемна победа с 2:0 при домакинството си на Беневенто от 24-ия кръг на Серия “А”. Така “вещиците” останаха без успех в седми пореден мач.

В 34-ата минута Дрис Мертенс откри резултата с хитър шут по земя. Само три минути по-късно Пьотър Зиелински се разписа с чудесен изстрел, но голът му беше отменен поради засада на Лоренцо Инсиние. В 66-ата именно капитанът на “партенопеите” центрира, топката се удари първо в Гаетано Летиция, след това в Матео Политано и влезе във вратата на гостите за 2:0. Неаполитанците завършиха мача с човек по-малко на терена след червения картон на Калиду Кулибали в 81-ата минута.

Така Наполи се изкачи на 6-ата позиция в класирането с актив от 43 точки, а Беневенто е 16-и с 25 спечелени пункта.