Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Янтра (Полски Тръмбеш) отнесе Академик

Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 5:2 гостуващия Академик (Свищов) в мач от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Петър Кръстев можеше да бие с повече, ако нападателите бяха напълно концентрирани в завършващата фаза. Малко повече от половин час беше достатъчен на домакините да сринат окончателно съперника си. В 19-ата минута Любомир Генчев центрира и Красен Славчев с глава откри резултата.

Малко след това беше изпълнен корнер през свищовската врата, Янислав Илиев свали топката на Тони Маречков и той я заби в мрежата на „студентите“. След това защитник на Академик спря с нарушение Ростислав Данчев и Генчев вкара дузпата за 3:0. После той матира вратаря и фаул – 4:0. В 56-ата минута Генчев оформи своя хеттрик от дузпа, изработена отново от Данчев. В последните минути на срещата Мартин Иванов беше най-съобразителен при суматоха и намали на 5:1. След това Кристиян Аначков отблизо вкара втория гол за гостите.