Пещера изпусна Павликени в Галата

Пещера и гостуващият му Павликени завършиха 0:0 в ловешкото село Галата. Двубоят бе от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. За пропусната победа трябва да съжаляват домакините. Те бяха по-добрият отбор през целия мач, но така и не успяха да превземат противниковата врата. Славей Желев, Румен Миков и Альоша Илиев се разминаха с гола през първото полувреме. Тримата пропиляха отлични възможности и след почивката. Капитанът Юлиян Младенов опита няколко пъти от фаул, но не сполучи.

Секунди преди края Младен Русков получи топката на метър пред голлинията, но я насочи в тялото на павликенския страж. За цял мач гостите създадоха само една суматоха пред вратата на Огнян Андреев. Те играха близо половин полувреме с намален състав, заради отстраняването на влезлия като резерва Симеон Иванов. В 65-ата минута той влезе в конфронтация с играещия президент на домакините Младен Сергеев, при която и двамата получиха жълти картони. В 70-ата Иванов блъсна в гърдите Сергеев, който падна на терена и реферът вдигна втори жълт и червен картон на играча от Павликени.