Тотнъм разби Бърнли само за половин час, Гарет Бейл с два гола

Тотнъм не срещна големи проблеми и срази с 4:0 гостуващия Бърнли в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг. Головете за шпорите бяха дело на Гарет Бейл (2’, 55’), Хари Кейн (15’) и Лукас Моура (15’).

Играчите на Жозе Моуриньо сякаш успяха да си улеснят задачата и Гарет Бейл, който малко изненадващо се появи в стартовата единайсеторка, се разписа след едва две минути след стартовия сигнал. Сон пое на фланга, навлезе навътре и пусна тънък пас към уелското крило, а той изпревари сякаш заспалата защита на гостите и необезпокояван прати топката в мрежата.

В 6-ата минута Хари Кейн можеше да удвои след хубав изстрел, но Ник Поуп се намеси добре и изби. Десетина минути по-късно капитанът на Англия все пак отбеляза за 2:0, когато получи топката около тъч линията вдясно на вратаря, напредна и напълно необезпокояван нахлу в наказателното поле и я прати в близкия ъгъл.

Лукас Моура направи резултата класически (3:0), когато тъкмо изминаваше половин час от началото на мача. Серхио Регилон центрира отляво, подаването мина над двамата централни бранители и достигна до Моура, а бразлецът необезпокояван спечели високата топка и я прати с плътен удар в мрежата.

Десет минути след началото на втората част играчите на Жозе Моуриньо изнесоха контраатака като по учебник - Регелон и Сон разиграха отлично на тъча в своето поле, кореецът напредна много бързо и пусна вдясно към забравения напълно сам Гарет Бейл , който пое и нямаше проблеми да отбележи четвърто попадение. В следващите минути “шпорите” приеха играта по-дълбоко в своята половина, но дебнеха за всяка възможност да атакуват бързо своите гости.

Между 71-ата и 74-ата отлични положения за пето попадение бяха пропуснати отново от Хари Кейн и Хюн-Мин Сон. Гостите също на няколко пъти бяха близо до попадение, но Уго Лорис се намеси авторитетно и не им позволи да се разпишат с почетно попадение.

В следващият кръг Тотнъм посреща Кристъл Палас в своеобразно лондонско дерби, а Бърнли ще се изправи срещу Арсенал.