Бетис не повтори грешката на Барса от миналия кръг (видео)

Бетис се изкачи до шесто място в Ла Лига, след като надви Кадис с 1:0 като гост в двубой от 25-ия кръг. Домакините, които в миналия кръг измъкнаха 1:1 от Барселона на “Камп Ноу”, се бранеха геройски до 84-ата минута. Тогава обаче Хуанми засече с глава центриране отдясно на Емерсон и заби гола на победата.

“Вердибланкос” се радват на четири успеха в последните пет кръга, но нямат шанс за място в Шампионската лига, защото четвъртият Севиля има 9 точки повече.

“Хиксът” за Кадис в Каталуня е единственият случай в най-скорошните шест двубоя, в който отборът не загуби. Зоната на изпадащите е само на 3 пункта разстояние.