На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Наказания промениха подиума във втория старт от Формула Е в Ад Диря

Двукратният шампион във Формула Е Жан-Ерик Верн загуби своето трето място от второто състезание в изцяло електрическия шампионат, което се проведе снощи в Ад Диря (Саудитска Арабия).

Бърд триумфира в скъсеното второ състезание в Ад Диря, пилот в болница след катастрофа

Френският пилот на DS Techeetah завърши на последната позиция на подиума в съкратеното второ състезание, но получи наказание с преминаване през алеята пред боксовете след края на надпреварата, което го смъкна до 12-то място. Причина за наказанието, което бе приложено под формата на 24 секунди добавяне на време, е фактът, че Верн не използва и двата си задължителни „Атакуващи режима“ по време на надпреварата. Така вместо него, не подиума се класира неговият съотборник и действащ шампион във Формула Е Антонио Феликс да Коща.

Освен Верн, наказание за същото нарушение получиха и Рене Раст (Audi) и Том Бломквист (NIO), които завършиха съответно десети и 13-ти. Двамата получиха и по още едно 24-секундо наказание, заради превишаване на скоростта по време на периода с жълти флагове на цялото трасе и са класирани на 17-то и 18-то място. Последният наказан след състезание бе завършилият на пета позиция в своя едва втори старт във Формула Е Ник Касиди (Virgin), който също е превишил скоростта по време на периода с жълти флагове на цялото трасе. Това наказание смъкна британеца до 14-та позиция.

Печеливши от тези наказания са Лукас ди Граси (Audi), Ник де Врийс (Mercedes) и Паскал Верлайн (Porsche), които намират място в зоната на точките. Тримата са класирани съответно на осмо, девето и десето място, а пилотът на Mercedes взима и бонус точката за най-бърза обиколка по време на състезанието. Така неговият аванс на върха в класирането при пилотите се увеличава от четири на седем точки преди снощния победител Сам Бърд (Jaguar), а трети е вторият от вчера Робин Фрайнс (Virgin), който изостава с десет пункта спрямо лидера.

Алекс Лин (Mahindra), който бе приет в болница след инцидента, сложил предварителен край на състезание, бе изписан и получи разрешение да се завърне във Великобритания. Освен това, той може да участва в третия кръг за сезона в Рим на 10 април.