Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нюкасъл пропусна шанс да се отдалечи от опасната зона (видео)

Нюкасъл пропусна да се отдалечи малко от зоната на изпадащите, след като завърши 1:1 в домакинството си на Уулвърхамптън. Капитанът на "свраките" Джамал Лалелс откри резултата в 52-ата минута. Рубен Невеш изравни в 73-ата минута с първия си гол с глава за "вълците". Той се възползва от центриране на Педро Нето. За четвърти пореден път двава отбора завършват при резултат 1:1.

Отборът на Стив Брус доминираше през голяма част от мача и пропуснаха няколко отлични възможности за гол. Мигел Алмирон удари гредата рано през първото полувреме. Мигел Алмирон удари гредата рано през първото полувреме. Айзък Хейдън стреля с глава право в Руи Патрисио, а Емил Крафт и Жоелинтон тестваха вратаря на гостите с удари от дистанция.

Мартин Дубравка изигра първия си мач във Висшата лига за този сезон. Вратарят можеше и да се намеси по-добре при гола на Невеш, но направи страхотно спасяване, за да спре Фабио Силва в края на двубоя.
Нюкасъл е точно над чертата на 17-о място и 4 точки пред 18-ия Фулъм. Уулвс е на 12-о място с актив от 34 точки.