ПСЖ се развихри срещу най-слабия отбор във Франция (видео)

След загубата от Монако преди седмица Пари Сен Жермен имаше нужда от убедителна победа. Трудно можеше да се намери по-лесен съперник от последния в класирането в Лига 1 Дижон, който бе в серия от седем поредни загуби. Парижани спечелиха с 4:0 като гост и временно се изкачиха на второ място, но изостават на точка от лидера Лил, който утре приема Страсбург.

Мойс Кийн откри резултата в шестата минута. Звездата на ПСЖ Килиан Мбапе се отчете с два гола. Той удвои аванса на гостите от дузпа в 32-ата минута и се разписа още веднъж в 51-ата мута. Данило Перейра оформи крайното 0:4 в 82-ата минута.

ПСЖ нямаше никакви проблеми и от самото начало обсади наказателното поле на съперника. Въпреки че се бе опитал да се подготви за атаките със защита от петима и дефанзивна схема, домакините нямаха шанс. Още в шестата минута Мбапе изведе Абду Диало, а той намери в наказателното поле Кийн, който откри резултата. Гостите не срещнаха голяма съпротива, а в 32-ата минута Мбапе удвои аванса им от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Керер.
Отборът на Маурисио Почетино излезе за втората част с идеята да не оставя съмнения в крайния победител и бързо го направи. В 51-ата минута великолепно подаване на Рафиня намери Мбапе, а световният шампион с Франция направи резултата 0:3. Килиан вече е едноличен лидер при голмайсторите в Лига 1 с 16 попадения.
Парижани леко намалиха темпото и дори позволиха на Дижон да създаде голово положение, което не затрудни Кейлор Навас. В 78-ата минута Данило Перейра също се разписа за 0:4.