Фантастичен обрат и РБ Лайпциг продължава да мечтае (видео)

Тимът на РБ Лайпциг продължава да мечтае за титлата на Германия, след като победи с 3:2 у дома Борусия (Мьонхенгладбах) във вълнуващ мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Юлиан Нагелсман се пребори за ценната победа след фантастичен обрат от 0:2, а победното попадение бе дело на включилия се в игра от началото на второто полувреме норвежец Александър Сьорлот в последните секунди на мача. В третата минута на добавеното време той стана герой за отбора си, а Лайпциг отново е само на 2 точки зад лидера в класирането Байерн (Мюнхен). Баварците са с 52. Гладбах пък е на осма позиция с 33 точки.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като след първото победа за Лайпциг изглеждаше почти като мисия невъзможна, но през втората част домакините тотално надиграха противника си и футболистите на Марко Розе със сигурност ще са крайно разочаровани от развоя на двубоя.
Още в 6-ата минута Йонас Хофман изведе Борусия напред в резултата. Той стори това от дузпа, която едва не бе спасена от стража Петер Гулачи. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Дайо Упамекано срещу Брийл Емболо.
В 19-ата минута Маркус Тюрам направи резултата 0:2. Синът на френската легенда Лилиан Тюрам вкара гол по доста щастлив начин. След центриране отдясно Емболо опита удар с глава, топката срещна тялото на Тюрам и оттам се озова във вратата пред погледа на безпомощния Гулачи.
В 51-ата минута топката попадна във вратата на Гладбах, но попадението бе отменено. Преди да влезе във вратата, топката рикошира в ръката на резервата за Лайпциг Александър Сьорлот и голът бе анулиран.
Въпреки това домакините не се предадоха и не след дълго резултатът вече бе 2:2. Първо в 57-ата минута Кристофър Нкунку бе оставен съвсем сам пред вратата на Ян Зомер и с безпощаден изстрел опъна мрежата след асистенция на Сьорлот. В 66-ата минута Юсуф Поулсен получи топката от Даниел Олмо и с много прецизен изстрел извън наказателното поле изравни резултата. Топката се отби от десния страничен стълб на Зомер след удара на датския нападател и се оплете в мрежата.
В 78-ата минута домакините бяха ужасно близо до пълен обрат в резултата. Току-що сменилият Джъстин Клуйверт шведски нападател Емил Форшберг изпълни по блестящ начин пряк свободен удар, но Зомер с невероятно спасяване изби топката, която пък срещна напречната греда и се върна на терена.
Упорството на домакините даде резултат в смаия край. В 93-ата минута Нкунку центрира отляво, Сьорлот с глава изпрати топката във вратата на Зомер и домакините ликуваха. Веднага след подновяването на играта Форшберг също опъна мрежата зад Зомер, но голът бе отменен заради засада. След близо 7 минути допълнително време последният съдийски сигнал най-сетне прозвуча и интригата за титлата в Германия остава жива.