Локо (М) победи ЦСКА (М) в дербито, Влашич пропусна дузпа (видео)

Локомотив (Москва) започна втория дял от сезона в РПЛ по най-добрия възможен начин - с победа в столичното дерби срещу ЦСКА (Москва). "Железничарите" се наложиха с 2:0 след попадения на Виталий Лисакович и Гжегож Криховяк още до почивката, а звездата на "армейците" Никола Влашич пропусна дузпа в 73-ата минута.

Успехът изкачи Локомотив на шесто място в класирането. Тимът на Марко Николич изпревари Краснодар и Динамо (Москва), които обаче са с мач по-малко. ЦСКА остана на втора позиция, вече на пет точки зад лидера Зенит.
Още в 6-ата минута Даниил Куликов центрира в наказателното поле, Лисакович майсторски се освободи от Виктор Васин и прати топката в мрежата. В края на полувремето домакините организираха добра контраатака, при която Франсоа Камано комбинира с Криховяк и полякът стреля точно под гредата.

През второто полувреме ЦСКА имаше инициативата и можеше да се върне в мача, но Влашич пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Дмитрий Рибчинский. Хърватският национал шутира силно, но над вратата.
В оставащото време "армейците" не успяха да сътворят нищо интересно в офанзивен план. Загубата е общо пета за тима на Виктор Гончаренко, който не се възползва от грешната стъпка на Зенит срещу Ростов (2:2).

В следващия кръг ЦСКА ще посрещне Ахмат, а Локо ще гостува на Арсенал (Тула).