Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ланс излезе пети, Ница продължава да пропада

Закъсалият Дижон допусна шеста поредна загуба във френския футболен елит след 1:2 при гостуването си на Ланс в 26-ия кръг. Момчетата на Давид Линаре останаха на дъното с 15 точки, като вече нямат успех в девет последователни срещи в Лига 1 от 23 декември миналата година насам. Ланс пък събра 40 точки и се изкачи на петото място.

Секо Фофана даде аванс на домакините след половин час игра. В 61-ата минута Глоди Нгонда изравни с шут от границата на пеналта, но три минути по-късно резервата Симон Банза донесе успеха, след като засече подаване от фаул на Жонатан Клос. Гостите играха с 10 души в последния четвърт час, след като Абубакар Камара получи директен червен картон за грубо нарушение.

Предпоследният в подреждането Ним надделя с 2:0 над гостуващия Бордо и с втория си пореден успех събра 21 точки, като се доближи на 12 точки от спасителната зона. Биргер Мелинг и Рено Репар с глава се разписаха по веднъж в двете полувремена, а Лорис Бенито от гостите получи червен картон в 68-ата минута.
Ница записа трета поредна загуба и се намира близо до зоната на изпадащите. Тимът на Андреа Урся отстъпи с 1:2 в домакинството си на Метц и се намира на 16-о място, като само шест точки го делят от 18-ия Лорен, който е изиграл два мача по-малко. В друг мач от кръга Страсбург и Анже завършиха 0:0.