Нова грешна стъпка на Атлетико (видео)

Водачът в Ла Лига Атлетико Мадрид не успя да спечели гостуването си на Леванте в отложен мач от втория кръг. Срещата завърши 1:1, а това беше второ равенство за "дюшекчиите" в последните им три мача. Преднината на тима пред втория Реал Мадрид е 6 точки, а Атлетико все още има и мач по-малко.

В предишния кръг Атлетико измъкна трудна победа при гостуването си на Гранада и не позволи на Реал Мадрид и Барселона да скъсят изоставането си от върха. Жоао Феликс даде отрицателен тест за COVID-19 и се завърна в групата на тима, но започна на пейката. В предни позиции си партнираха Луис Суарес и Анхел Корея, а по двата фланга им помагаха Маркос Йоренте и Яник Ферейра-Караско. В центъра на терена Чоло заложи на Коке и Саул Нигес. Хосе Хименес зае мястото на Фелипе в центъра на защитата, а другите бранители пред Ян Облак бяха Шиме Върсалко, Стефан Савич и Марио Ермосо.

Леванте взе само точка от Гранада и Осасуна, но преди това изненада неприятно Реал Мадрид и надви шампионите с 2:1 като гост. Старши треньорът Пако Лопес не можеше да разчита на Никола Вукчевич, Хосе Кампаня и Гонсало Мелеро. В стартовите 11 нямаше изненади и атаката поведоха Хосе Луис Моралес и Рожер.
в началните минути Атлетико владееше инициативата, но не създаде нищо опасно пред вратата на Айтор, осввен един параболичен удар с глава на Суарес. Домакините действаха търпеливо и наказаха първата сериозна грешка на мадричани. Хорхе де Фрутос напредна през центъра и подаде на Барди, а националът на Северна Македония не пропусна отблизо.
Голът не смути футболистите на Атлетико, които методично притиснаха съперника и успяха да изравнят в 37-ата минута. Тогава Йоренте стреля силно, топката се отклони от глава на Робер Пиер и заблуди Айтор - 1:1. До почивката мадридчани можеха да стигнат и до пълен обрат, но Айтор направи последователни спасявания след удари на Луис Суарес и Йоренте.
В 48-ата минута Корея направи невероятен пропуск. Айтор отби топката в краката на аржентинеца след удар на Суарес, но той от няколко метра я насочи над гредата. Гостите продължиха да доминират и силен шут на Йоренте мина на сантиметри от целта. В 66-ата минута Симеоне пусна Жоао Феликс вместо Ферейра-Караско, а за финалния етап от двубоя в игра се появи и Витоло.
"Лос колчонерос" се затрудняваха с добре организираната защита на Леванте, въпреки че пред Суарес и Йоренте имаше положения. В 85-ата минута Феликс много хитро изведе Саул и той отбеляза, но голът правилно беше отменен заради засада. В края Атлетико дори можеше да загуби, но Ян Облак блесна с отлична намеса след изстрел на Карлос Клерк.
През уикенда двата отбора ще се срещнат отново, но вече на "Уанда Метрополитано". Атлетико ще търси задължителна победа, а Леванте вероятно ще съхрани силите на част от титулярите си за предстоящия реванш от полуфиналите за Купата на краля срещу Атлетик Билбао.