Нагелсман: Подобни грешки се наказват на това ниво

Треньорът на РБ Лайпциг Юлиан Нагелсман бе разочарован след загубата с 0:2 в първия мач с Ливърпул на 1/8-финала в Шампионската лига. Две големи грешки в отбрана помогнаха на мърсисайдци да стигнат до успеха. Наставникът заяви, че подобни грешки на такова ниво винаги се наказват.

"Смятам, че първото полувреме бе сравнително ръвностойно. Очевидно Ливърпул владееше повече топката, но не мисля, че имаха много положения в атака. Петер направи едно спасяване, докато ние ударихме греда. Не бяхме достатъчно смели при владеенето на топката, колкото през второто полувреме, в което бяхме далеч по-добри и създадохме много положения. За съжаление направихме две луди грешки, които винаги се наказват на това ниво. По-лошото е, че имахме проблем при завършването на атаките. Трябва да говорим повече за това, отколкото за грешките в отбрана. Но това е част от играта. Все пак смятам, че играхме добре", заяви Нагелсман.

Той коментира и какви са шансовете на тима му в реванша.

"Ясно е, че трябва да вкараме поне два гола, за да докараме нещата до продължения. Мачът започва от 0:0, а днес показахме, че можем да се противопоставим на Ливърпул и да създаваме положения. Трябва да направим същото и в реванша и да ограничим грешките до минимум", допълни специалистът.