Реал Сосиедад пречупи Хетафе като гост (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви с 1:0 като гост Хетафе в среща от 23-ия кръг на испанското първенство. Александър Исак донесе победата на баските с гол в 30-ата минута. До попадението се стигна след центриране отдясно и воле на Микел Оярсабал. Топката се отби от напречната греда и тупна точно пред голлинията, но Исак бе на правилното място в точния момент и с добавка отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си, а той се оказа и единствен в двубоя.

В добавеното време наставникът на домакините от Хетафе Пепе Бордалас си изпусна нервите и напсува играч на Реал Сосиедад, а това му донесе червен картон. В крайна сметка домакините не успяха да се преборят поне за равенство и след третото си поредно поражение в първенството (Хетафе няма отбелязан гол вече в четвърти пореден мач) заемат 13-о място в подреждането с 24 точки. Реал Сосиедад е пети с 38 точки, след като записа днес втора поредна победа в Ла Лига.