Тенерифе елиминира Бургос от Купата на Краля, чака Реал М или Валенсия

Баскетболният отбор на Тенерифе се класира за 1/2-финалите на тазгодишното 85-о издание на Купата на Краля. Момчетата на старши треньора Чус Видорета нокаутираха Сан Пабло Бургос с крайното 87:76 (25:17, 26:25, 20:17, 16:17) в мадридската зала "УиЗинк Сентър", която е домакин на турнира. На 1/2-финалите Тенерифе ще се изправи срещу победителя от срещата между действащия носител на трофея Реал Мадрид и Валенсия.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка още в началните минути на първата четвърт, но с течение на времето Тенерифе взе добра преднина в резултата - 25:17 след откриващите 10 минути. Чудесната стрелба от тройката на Сасу Салин и компания помогнаха на островитяните да поддържат актива си на границата на 10-те точки до края на първото полувреме - 51:42.

La Copa, en directo: ¡Menudo tapón de Rabaseda!

Бургос обаче даде силно начало на третия период и се доближи на само две точки разлика от своя съперник, но серия от 16 последователни точки в полза на Тенерифе направиха резултата 71:59 преди последната част. В нея носителите на Междуконтиненталната купа нямаха какво повече да сторят и отборът Чус Видорета се поздрави с 1/2-финалното място.

Сасу Салин наниза 18 точки, всичките през първото полувреме. Бруно Фитипалдо добави 18 точки и 6 асистенции, Гиорги Шермандини се разписа с 12 точки и 5 борби, а Емир Сюлейманович остави 10 точки и 8 овладени топки.

За Бургос Ясиел Риверо бе най-полезен с 12 точки и 6 борби, Витор Бените добави 11 точки, а Деян Кравич и Микел Салво вкараха по 10 точки.