Лийдс подчини Кристъл Палас (видео)

Тимът на Лийдс Юнайтед надигра с 2:0 като домакин Кристъл Палас в последния мач от 23-ия кръг на английското първенство. Още в третата минута Джак Харисън изведе напред в резултата водения от Марсело Биелса тим. Лявото крило опъна мрежата зад стража на лондонските "орли" Висенте Гуаита с мощен шут, след като получи топката на дъгата на наказателното поле, навлезе още малко навътре и стреля.

Седем минути след почивката Патрик Бамфорд бе точен за 2:0. Нападателят направи успешна добавка, след като Гуаита бе спасил удар на Рафиня. Така 27-годишният Бамфорд вече има 100 гола в кариерата си на клубно ниво, а Лийдс записа трета победа в последните си 4 срещи във Висшата лига и заема 10-о място в класирането с 32 точки. Кристъл Палас пък е 13-и с 29 точки, след като тимът бе спечелил предишните си две срещи за първенство.