Емил Стоилов се появи в игра срещу Реал Мадрид

Баскетболният отбор на Реал Мадрид записа победа №20 от началото на сезона в испанската Лига Ендеса. Момчетата на старши треньора Пабло Ласо се затрудниха, но все пак преодоляха предизвикателството, отправено от Мовистар Естудиантес, и се наложиха с крайното 79:65 (22:12, 13:23, 19:16, 25:14) в "УиЗинк Сентър". "Белите" остават на лидерската позиция с актив от 20 победи и 1 загуба, а Естудиантес е на 16-ото място с баланс от 5 успеха и 13 поражения.

19-годишният център на Естудиантес Емил Стоилов записа четвъртия си мач за сезона, след като получи една минута от своя треньор Хавиер Замора в днешната среща. Двубоят между двата мадридски отбора бе доста равностоен и нямаше как талантливият българин да бъде "хвърлян в огъня", но все пак Стоилов може да се поздрави с една борба на сметката си.

Джейси Керъл поведе Реал към успеха със 17 точки, Фабиен Козьо наниза 15, Карлос Алосен остави 12 точки, а Трейт Томпкинс се разписа с 11 точки.

За Естудиантес Алекса Аврамович поведе колоната от реализатори с 21 точки, а Анхел Делгадо се разписа с 10 точки. Следващият двубой на Стоилов и отбора му е на 10 февруари - гостуване на Гипускоа.