След голов трилър Монако стигна до седма поредна победа (видео)

С хеттрик на Александър Головин Монако победи с 4:3 Ним в най-зрелищния мач от 24-тия кръг на френската Лига 1. Победата, която е седма поредна за монегаските, доближи тима на четири точки от лидера Лион, но те все още са извън зона "Шампионска лига", заемайки третото място.

Головин даде аванс на Монако още в третата минута на мача, а в 12-ата покачи на 2:0. Ним, който се намира на последното 20-о място в класирането, обаче бързо успя да изравни с голове на Люка Дьо и Зинедин Ферхат. В 62-рата минута Головин оформи хеттрика си, а в 77-мата минута асистира на Кевин Фоланд за 4:2. Никлас Елиасон върна един гол за Ним в 81-вата минута, но до края домакините не успяха да изравнят отново и да вземат поне точка от мача.

Монпелие също постигна резултатна победа, като се наложи с 4:2 над Дижон. Гостите от Дижон, които са предпоследни в таблицата, поведоха още в петата минута чрез Сену Кулибали, което бе и единственият гол до почивката.
В първите десет минути след подновяването на играта Монпелие сътвори обрат с два гола на Гаетан Лаборд. Теджи Савание бе точен за 3:1 в 61-вата минута, а малко след това Брест остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Кулибали. Гостите получиха надежди, че могат да вземат нещо от мача в 88-мата минута, когато Муса Конате реализира дузпа, но в добавеното време Петър Скулетич сложи точка на спора с четвърти гол за Монпелие.
Ница сложи край на серията си от две последователни загуби с победа с 3:0 над Анже.
На Лазурния бряг домакините поведоха още в 9-ата минута, когато Сулейман Думбия си вкара автогол, а в 17-ата преднината им бе удвоена от Мизиане Маолида. Крайното 3:0 оформи Амин Гуйри десетени минути преди последния съдийски сигнал.
В последния мач този следобед Сент Етиен спечели с 1:0 срещу Метц след автогол на Джон Бойе още в 14-ата минута на мача.