Пакета донесе победата на Лион в Бургундия, Монако продължава да ниже победи

Лион измъкна важна победа с 1:0 при гостуването си в столицата на Бургундия на местния Дижон. Срещата между двата тима бе от 23-ия кръг на Лига 1. Така "Хлапетата" записаха трети пореден успех и остават плътно зад лидера Лил във временното класиране.

Героят на вечерта бе Лукас Пакета, който отбеляза единствения гол в мача. Това се случи в 22-ата минута, когато бразилецът получи пас на скорост от Карл Токо-Екамби и стреля във по земя във вратата за 0:1.

В друг мач от кръга и Монако записа ценни три точки в актива си. Монегаските се наложиха с 2:1 като домакин на Ница и също остават близо до лидерите. И двата гола за домакините на "Луи II" реализира Уисам Бен Йедер з 28-ата минута от дузпа и в 51-ата минута. За гостите се разписа Пиер Леес-Мелу в 47-ата минута.ореден успех за възпитаниците на Нико Ковач.

След края на този кръг водач в таблицата е Лил с 51 точки, пред Лион с 49, ПСЖ с 48 и Монако с 45.

ДИЖОН - ЛИЛ 0:1

МОНАКО - НИЦА 2:1