Монако записа пета поредна победа и доближи лидерите

Отборът на Монако записа пета поредна победа в Лига 1, след като надигра като гост с 2:1 състава на Нант в двубой от 22-ия кръг. Така воденият от Нико Ковач тим събра 42 точки и е само на три от третия Пари Сен Жермен и на шест от лидера Лил. Нант пък заема 17-о място с 18 точки.

Гийермо Марипан даде аванс на "монегаските" в 45-ата минута, а четвърт час след подновяването на играта Кевин Фоланд удвои. Преди това гол на Уисам Бен Йедер беше отменен поради засада. "Канарчетата" потърсиха отговор, но стигнаха едва до почетен гол чрез Рено Емонд в 83-ата. Домакините доиграха мача с човек по-малко в последния четвърт час, след като Никола Палоа получи втори жълт картон.