Шарлероа поведе в първата минута и допусна изравняване в последната

Иван Горанов не беше в групата на Шарлероа за домакинския мач срещу Зюлте-Варегем от 24-ия кръг на белгийското първенство. Тимът на бившия защитник на Левски стигна само до равенство 1:1, като допусна изравняване в последните секунди.

При победа Шарлероа щеше да изскочи на 4-о място в класирането. Домакините доминираха в големи периоди от двубоя и поведоха още при първата си атака. Точен беше Амин Бенхаиб след асистенция на Али Голизадех.
И през второто полувреме Шарлероа имаше доста положения, но и гостите се активизираха. В няколко ситуации те пропуснаха да изравнят, за да дойде втората минута на добавеното време, когато звездата на тима Джани Бруно се разписа за крайното 1:1.

В дербито на кръга Андерлехт обърна Генк с 2:1 като гост и вече е на 4-о място в подреждането. Генк е трети, на цели 17 точки зад водача Брюж. Шарлероа е на 7-о място, Льовен на Кристиян Малинов е 9-и, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на предпоследната 17-а позиция.