Курьор откри головата си сметка в Турция

Илиев: Търсим ляв защитник, трябва ни време, за да оценим нападателя на проби

Бившият голмайстор на Черно море Матиас Курьор откри головата си сметка в Турция. Нападателят се разписа при победата с 3:1 на своя Самсунспор над Бандърмаспор в среща от 20-ия кръг на второто ниво в южната ни съседка.

Курьор зпочна за пръв път като титуляр за новия си клуб и направи много силен мач. Националът на Мартиника удари две греди, но в добавеното време все пак успя да запише и името си сред голмайсторите. Още в 6-ата минута Чалик откри за Самсунспор, но 5 минути по-късно резултатът вече бе изравнен.

Второто полувреме започна със силен натиск на Самсунспор. Гол обаче падна чак в 75-ата минута. Резервата Явуз получи пред наказателното поле от Йозтекин и с хубав удар изненада вратаря за 2:1. В добавеното време на мача познатият у нас Жужу изведе Курьор в наказателното поле и нападателят оформи крайното 3:1.

Снимка: Twitter