Звездите не обичат да ги сменят...

Португалският ас на Ювентус Кристиано Роналдо се превърна в герой за тима си, като отбеляза и двата гола за “бианконерите” при победата им с 2:1 срещу Интер в Милано в първа полуфинална среща за Купата на Италия. Роналдо обаче не записа цял мач, тъй като в 76-ата минута отстъпи мястото си на Алваро Мората и ибериецът не остана очарован от решението на наставника на Юве Андреа Пирло.
След края на мача Пирло обясни, че е искал да даде повече време за почивка на ветерана, който след два дни ще навърши 36 години. Това обаче явно не е съвпаднало с желанията на португалеца, а в Twitter се появи видео с реакцията му при обявяването на смяната. Пирло пък след края на срещата заяви, че в договора на CR7 няма клауза, която да спира треньора от това да смени футболиста по време на мач.
Междувременно един от играчите на Интер също не остана доволен от това, че бе сменен в сблъсъка във вторник в Милано. Става дума за чилийския ветеран Артуро Видал. Бившият халф на Ювентус бе заменен от датчанина Кристиан Ериксен в 73-ата минута, след като преди това беше получил жълт картон и ще пропусне поради наказание реванша в Торино. Според медиите в Италия 33-годишният Видал е бил чут да казва “Винаги №22, винага сменят №22”, след като треньорът на “нерадзурите” Антонио Конте реши да го извади от игра.

Споменавайки тези двама футболисти, любопитно за отбелязване е и това, че в една ситуация от мача, докато те все още бяха на терена, Кристиано си навлече гнева на Видал.