Вездесъщият Кристиано доближи Ювентус до финал (видео)

Броени дни преди 36-ия си рожден ден Кристиано Роналдо заби две попадения за Ювентус, с които тимът пребори Интер с 2:1 като гост в първа среща от полуфиналите за Купата на Италия. Това прави торинци фаворити преди реванша точно след седмица. В другия полуфинал съперници са Наполи и Аталанта (3/10 февруари).

Лаутаро Мартинес беше точен за домакините в 9-ата минута, а в 26-ата португалецът изравни от наказателен удар. В 35-ата CR7 реализира за 2:1 за гостите след неразбирателство в отбраната на съперника. Роналдо беше толкова надъхан, че се разсърди на треньора Андреа Пирло, който в 76-ата минута го смени.
Само преди две седмици, в двубой за първенство, Интер беше сразил “бианконерите” с 2:0 на същия терен, но сега гостите взеха реванш.
Наред с Роналдо отличен мач направи 43-годишният вече Джанлуиджи Буфон. За вратаря на Юве това беше двубой №1100 в професионаната му кариера и той блесна с няколко добри спасявания, като над всички беше това срещу Матео Дармиан през второто полувреме. По този начин опитният страж се реваншира за неубедителната си намеса при гола на Мартинес в началото.

Домакините бяха без Ромелу Лукаку, който беше наказан заради натрупани жълти картони. Очаквано вместо него в атака излезе Алексис Санчес. Още петима бяха различните играчи сред 11-те на Антонио Конте в сравнение с тези от успеха с 4:0 над Беневенто през уикенда.
Наставникът на Юве пък беше направил цели седем промени в стартовия си състав. Очакваше се Деян Кулушевски да помага на Кристиано Роналдо в атака, но той по-често играеше в халфовата линия. Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи бяха на пейката, а вместо тях в центъра на защитата действаха Мерих Демирал и Матайс де Лихт.
И двата тима започнаха внимателно, но домакините имаха шанс набързо да излязат напред в резултата. В 9-ата Алексис се пребори за една топка и подаде към Николо Барела, който веднага намери Мартинес в наказателното поле. Там аржентинецът изпревари Де Лихт и прониза Буфон за 1:0.

Шампионите на Серия "А" веднага се активираха и притиснаха съперника. Така се стигна до 24-ата минута, когато акция на гостите беше провалена от крайно неточно центриране на Федерико Бернардески. Ситуацията отмина, но секунди по-късно ВАР сигнализира на главния съдия за възможно нарушение за дузпа, извършено от Ашли Йънг срещу Хуан Куадрадо. Реферът изгледа повторение и прецени, че това наистина е за наказателен удар и посочи бялата точка. С бомбен шут под гредата Кристиано възстанови равенството, а минутата вече беше 26-а.

Юве даже скоро след това излезе напред. В 35-ата Алесандро Бастони и Самир Ханданович не се разбраха пред наказателното поле, което позволи на Роналдо да отнеме топката и да я насочи в опразнената врата.

В 42-ата стражът на Интер вече следеше внимателно какво се случва и парира силен изстрел на Родриго Бентанкур.
Първата част завърши с жълт картон на Кристиано, който замахна с ръка да засече подаване в наказателното поле. Според арбитъра това е било умишлено действие, независимо че голмайсторът обясняваше, че просто така се е получило при движението на тялото му.

И веднага след почивката Юве продължи да бъде по-опасният отбор. В 55-ата Ханданович малко щастливо изби топката в корнер след удар на Бернардески и последвал рикошет.

В 57-ата гостите сътвориха подобна грешка като тази на Интер от първата част и Санчес получи възможност да изравни, но точно пред голлинията Демирал спаси с крак. Бентанкур носеше вина след неточно отиграване около дъгата.

Интер пропусна още един чист шанс чрез Матео Дармиан в 69-ата минута. Тогава той успя да стреля от 7-8 метра, но Буфон отрази майсторски.

След още две минути "нерадзурите" отново бяха пред вратата на Ювентус и този път Лаутаро шутира, но в аут.

Преди реванша и двата тима ги очакват тежки съперници в калчото - Интер гостува на Фиорентина е петък, а в събота Юве посреща Рома.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 1:2
1:0 Лаутаро (9)
1:1 Кристиано (26)
1:2 Кристиано (35)