Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Цвети Пиронкова със страхотен обрат срещу №32 в света (видео + снимки)

Цветана Пиронкова продължава силното си представяне от началото на годината и се класира за третия кръг на турнира на твърди кортове Yarra Valley Classic с награден фонд 442 020 долара. Това стана факт, след като пловдивчанката обърна поставената под №9 в основната схема и №32 в света Дона Векич от Хърватия за успеха с 1:6, 6:4, 6:2 след час и 50 минути игра.

Това бе пета победа за Пиронкова срещу Векич, като първата ни ракета все още няма загуба от хърватката. В следващата фаза е възможно повторение на 1/4-финала на US Open между българката и  и Серина Уилямс. Това ще се случи ако носителката на 23 титли от Големия шлем спечели мача си срещу Дария Гаврилова.

Първият сет не протече никак добре за Пиронкова.

Тя допусна пробив още в третия гейм и до края така и не успя да спечели нито един от своите сервис геймове.

Втората част също започна лошо за българката. Векич проби във втория гейм и поведе с 2:0. Този път Цвети бързо върна брейка и последва размяна на спечелени собствени сервис геймове. Това продължи до деветия гейм, когато Пиронкова направи нов пробив, а след това взе подаването си, за да изравни резултата в мача.

Третият сет започна равностойно. Двете тенисистки печелеха подаването си до 2:2. След това Цветана Пиронкова направи пробив, който не само затвърди при свой сервис гейм, но направи още един брейк в подаването на Векич. Така българката поведе с 5:2 и сервираше за мача. Цвети бе непробиваема в 8-ия гейм, спечели го на нула и така подпечата победата си над Векич.

Припомняме, че в първия кръг 136-ата в света Пиронкова отнесе рускинята Людмила Самсонова с 6:2, 6:1. С днешната победа най-добрата българска тенисистка спечели 55 точки за световната ранглиста и 5500 долара от наградния фонд.
С днешната победа Цветана Пиронкова спечели 55 точки за световната ранглиста и 5500 долара от наградния фонд.
Турнирът в Мелбърн е последна подготовка преди започващото Открито първенство на Австралия на 8 февруари.