Миньор (Перник) срази Звездец (Горна Малина)

С категоричен успех за Миньор (Перник) завърши и срещата със Звездец (Горна Малина). Волейболистите на Асен Асенов победиха противника с 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)

Перничани доминираха почти през цялото време и закономерно записаха победата, която е шеста за тях.

С актив от 18 точки (6 успеха, 2 загуби) Миньор е трети в класирането, а Звездец е седми с 5 точки (2 победи, 6 поражения)

Тимът на Етрополе също надигра категорично Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:11, 25:23, 25:16) за малко повече от час.

Етрополци бяха безапелационни в първата част, след което леко забавиха темпото. Въпреки това минималната преднина се оказа достатъчна за успеха. В третата част мачът просто се доигра и гостите постигнаха шестата си поредна победа.

Играчите на Васил Василев са втори в таблицата с 20 точки (7 успеха, 1 загуба), ихтиманци са на последното осмо място с 3 точки (1 победа, 7 поражения)

Състезателите на Люлин се наложиха над ВК Софийски университет с 3:1 (25:16, 18:25, 25:19, 25:13)

Воденият от Георги Петров тим е пети във временното класиране с 10 точки (3 победи, 5 загуби), СУ е четвърти с 11 точки и същия баланс.

Люлинци започнаха силно, след което геймът продължи равностойно. Постепенно гостите отново се откъснаха и излязоха напред.

Волейболистите на Десислава Величкова поеха инициативата във втория гейм, като имаха превес до края и изравниха резултата. В следващите две части доминацията на Люлин бе пълна,като не срещнаха повече проблеми.