Страхил Попов с цял мач при победа на Хатайспор

Българският национал Страхил Попов игра цял мач при успеха на тима си Хатайспор с 5:1 над Истанбул ББ в двубой от 22-ия кръг на турската Суперлига. Хатайспор откри резултата още в 11-ата минута с гол на Маме Бирам Диуф. Гостите удвоиха в 21-ата минута след гол от дузпа на Бабажиде.

В края на първата част "белите" получиха втора дузпа като този път зад топката застана голмайсторът на първенството Аарън Бупендза, който направи преднината на тима си класическа.

През второто полувреме Хатайспор продължи с надмощието си и Диуф вкара втория си гол в мача в 57-ата минута. В 68-ата минута Бупендза направи 0:5.

Влезлият като резерва Мохамед Камара си вкара автогол в 80-ата минута за крайното 1:5.

С успеха Хатайспор заема пето място във временното класиране с 35 точки. Башакшехир е на 15-ото място с 24 точки.