Ман Сити също имаше трудности срещу "остриетата", но не допусна грешката на "червените дяволи" (видео)

Лидерът във временното класиране на Премиър лийг Манчестър Сити победи с минималното 1:0 отбора на Шефилд Юнайтед, който е на дъното на таблицата, в двубой от 21-вия кръг, игран на "Етихад".  Габриел Жезус отбеляза единственото попадение в деветата минута. Така "гражданите" увеличиха преднината си на върха на четири точки пред градския си съперник Манчестър Юнайтед, който преди няколко дни изненадващо загуби на "Олд Трафорд" именно от "остриетата". По-късно днес е дербито между "червените дяволи" и Арсенал, така че тимът на Солскяер хипотетично може да скъси тази разлика.

Джосеп Гуардиола, за когото това бе победа №500 в неговата треньорска кариера, направи пет промени в сравнение с мача с Уест Бромич. Аймерик Лапорт, Кайл Уокър, Фернандиньо,  Феран Торес и Габриел Жезус стартираха. Плеймейкърът на "гражданите" Кевин Де Бройне е контузен.
Изненадващо четири корекции предприе Крис Уайлдър. Джон Игън и Джейдън Богъл започнаха за сметка на Фил Ягиелка и Кийн Брайън. Оливър Бърк и Риан Брюстър стартираха в атака вместо Макголдрик и Шарп.

Домакините рано-рано поведоха в резултата. В деветата минута Феран Торес се пребори много добре с двама бранители на "остриетата" в наказателното поле, запази топката, въпреки че в един момент бе паднал, изправи се и пусна към Жесус, който откри с удар отблизо. Това бе първи гол за бразилеца в последните му 10 мача във Висшата лига.
След това Сити доминираше и владееше топката в близо 75% от времето, но до нови положения пред вратата на Рамсдейл така и не се стигна. Тимът на Джосеп Гуардиола отправи само два точни удара за 45 минути, а гостите отговориха с един такъв.
След почивката Шефилд Юнайтед продължи да се защитава добре, но не правеше почти никакви опити да атакува. В 56-ата минута Рамсдейл излезе добре, за да пресече центриране към Жесус, който бе на крачка от това да засече.
Най-добрата ситуация за "гражданите" през второто полувреме дойде в 73-тата минута, когато Лапорт засече добре с глава центриране от корнер, но Рамсдейл успя да избие над вратата.
Едва след 80-ата минута Шефилд опита да пренесе играта в половината на Сити. В 86-ата планът почти сработи, след като удар на Флек от границата на наказателното поле премина на сантиметри встрани от вратата.
В добавеното време центриране на Зинченко срещна ръката на Балдок, но дузпа нямаше. Малко след това Жезус се озова на чиста позиция и стреля технично, но Рамсдейл се намеси блестящо и предотврати втори гол.