Дончич отново пише история въпреки загуба на отбора му

Майкъл Портър-младши вкара 30 точки, а Никола Йокич добави 20 за победата на Денвър Нъгетс със 117:113 над Далас Маверикс като гост.

Гостите изпуснаха аванс от 13 точки между средата на втората и средата на третата четвърт, но в заключителната част се върнаха в релси и спряха устрема на Лука Дончич и компания.

Словенският гард на домакините изигра поредния си впечатляващ мач и записа пети “трипъл-дабъл” в кариерата си. Дончич приключи мача с 35 точки, 16 асистенции и 11 борби, като с това се изравни с легендата Майкъл Джордън на 8-ото място за най-много “трипъл-дабъли” с отбелязани над 30 точки в историята на НБА.

Той стана и едва шестият играч в историята на НБА записал повече от 30 точки, 15 асистенции и 4 откраднати топки от сезон 1973-74 (когато откраднатите топки за пръв път влязоха в официалната статистика). Другите с това постижение са ЛеБрон Джеймс, Брандън Найт, Ръсел Уестбрук, Меджик Джонсън и Пийт Маравич.
Още 19 точки за Далас вкара Тим Хардауей-младши.