Ница взе изненадваща победа като гост на Ланс

Ница постигна изненадваща победа като гост над 7-ия в класирането Ланс с 0:1. Единственото попадение бе дело на Юсеф Атал четири минути след началото на второто полувреме, а подаването бе дело на Каспър Долберг.

Срещата започна в лежерно темпо и едва след средата на полувремето станаха по-активни, но се оттеглиха при нулево равенство. Втората част започна далеч по-интригуващо и Ница поведе чрез Атал, който получи добра асистенция от Каспър Долберг в наказателното поле и прати топката в левия ъгъл. След попадението домакините усилиха своя натиск. В 64-ата те поискаха дузпа за нарушение срещу Ганаго, но те не бяха уважени след преглед на ситуацията с ВАР.

В заключителните десет минути двата тима си размениха по едно положение, след като първо Мизиан Маолида не успя да се разпише след удар. Домакините пък бяха съвсем близо до изравняването минути преди края на редовното време, но ударът на Симон Банза премина над вратата. В следващият кръг Ланс гостува на Монпелие, а Ница посреща Сент Етиен.