Гълъбинов най-после се завърна в игра

Отборите на Торино и Специя завършиха наравно 0:0 в двубой от 18-ия кръг на Серия "А" и така "биковете" продължават да са без домакинска победа в италианския елит през този сезон. Това беше първи мач между двата тима от далечната 1937 година насам. Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов се завърна в игра след близо три месеца и половина отсъствие заради контузия. Той се появи на терена като смяна в 87-ата минута на двубоя.

Новакът остана в намален състав още в осмата минута, когато Лука Виняли извърши груб фаул срещу Никола Муру. Първоначално съдията му показа само жълт катон, но след консултация с ВАР той промени цвета на червен. Въпреки числения си превес на терена, торинци бяха близо до гол едва в последните няколко минути в мача. Тогава резервата Кристиан Ансалди нацели греда, а при продължението на атаката попадение на Амер Гояк не беше зачетено поради фаул срещу вратаря.

Специя е 14-и в класирането с актив от 18 точки, а Торино продължава да е на 18-ата позиция в зоната на изпадащите с едва 13 спечелени пункта.