Ясни са 7 отбора, които продължават напред в турнира за Купата на България

Седем от осемте отбора, които продължават в Трети кръг от турнира за Купата на България по волейбол за мъже, станаха ясни. Те бяха определени след изиграването на срещите от втори кръг на надпреварата.

Най-драматичен бе мачът между Черно море (Варна) и Раковски 1964 (Севлиево). Варненци победиха домакините и подпечатаха билета си след повече от двучасов двубой, завършил с 3:2 (25:22, 20:25, 25:18, 22:25, 15:12).

Двата отбора предложиха интригуваща игра, като си размениха по два гейма и вкараха срещата в тайбрек. Там силите бяха изравнени, но в ключовите моменти "моряците" поеха инициативата и се поздравиха с успеха.

ПСК Локомотив (Пловдив) не остави място за изненада и победи чисто като гост Миньор (Перник). Волейболистите на Владимир Орлов надиграха съперника с 3:0 (25:18, 25:20, 28:26).
Състезателите от града под тепетата бяха категорични в първите две части, след което последва оспорвана игра и битка за всяка точка. В средата те владееха положението напълно, но позволиха перничани да изравнят. В крайна сметка пловдивчани постигнаха победа и продължават напред.
Берое 2016 (Стара Загора) спечели без проблем гостуването на Ботев (Ихтиман), като се поздрави с категоричен успех с 3:0 (25:22, 25:19, 25:18).
"Зелено-белите" елиминираха домакините точно за час.
Отборът на Ботев (Луковит) пък отстрани амбициозния състав на СУ след 3:0 (25:19, 25:21, 25:20) в мач, изигран в зала "Христо Ботев".
Воденият от Пламен Тодоров тим бе безапелационен в първата част. Във втория и началото на третия гейм имаше интрига, но луковитци съумяха да излязат от ситуацията и не оставиха шанс на съперника си.
В жребия за Трети кръг ще участват: Локомотив (Пловдив), Берое 2016, Черно море, Ботев (Луковит), Тетевен Волей, Град (Белоградчик) и Черноморец (Бяла).
В последната среща от Втори кръг Дунав (Русе) гостува на Родопа в Смолян. Мачът е утре (14 януари) от 17:00 ч.
В трети кръг се включват и отборите от Суперлига-Първа осмица, като двубоите ще се изиграят на 27 януари.