Милан си върна самочувствието с победа над Торино (видео)

Отборът на Милан записа безпроблемна победа с 2:0 като домакин на Торино в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Попаденията отбелязаха Рафаел Леао (25') и Франк Кесие (36' - дузпа). Така "росонерите" преодоляха загубата с 1:3 в дербито с Ювентус, което сложи край на непобедимата им серия в първенството.

Имаше само две промени в стартовия състав на Милан. Сандро Тонали изтърпя наказанието си и така се завърна в халфовата линия, което означаваше, че Давиде Калабрия беше десен бек. Хакан Чалханоглу започна мача на пейката и така плеймейкър беше Браим Диас. Като нападател играеше Рафаел Леао, а Златан Ибрахимович се появи на терена в края на мача. Гостите бяха разположени в 3-5-2 с капитана Андреа Белоти и Симоне Верди в атака.

Във втората минута Саму Кастийехо блокира опит за пас на Салваторе Сиригу, но топката излезе в аут. В седмата Тонали опита далечен удар, който завърши в обятията на вратаря. Десет минути по-късно Тео Ернандес също стреля от голямо разстояние, но неточно. В 25-ата "росонерите" организираха много добра атака, при която Ернандес подаде топката на Диас, който веднага я достави на Леао, а младият португалец откри резултата с шут по земя. В 31-ата воле на Рикардо Родригес мина покрай вратата.
Малко след това Диас падна в противниковото наказателно поле след контакт с Белоти. Съдията внимателно прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка, а Кесие превърна дузпата в гол. Това беше 20-ият наказателен удар в полза на "Дявола" от началото на миналия сезон насам. Също така тимът е вкарал поне два гола в 16 шампионатни мача преди преполовяването на тази кампания, с което изравни постижението на Интер от 1949/50 и 1950/51. В 43-ата минута Родригес разтресе напречната греда от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част домакините направиха опасна контраатака, но Сиригу отрази изстрела на Кесие.
В 50-ата минута съдията даде дузпа и за Торино, след като при опит за шут, Верди удари крака на Тонали. Съдията обаче се допита до ВАР и отмени решението си, а халфът на Милан беше изнесен на носилка. В 60-ата минута накуцващият Диас беше заменен от Чалханоглу. В 72-ата Белоти стреля с глава след корнер, но право в ръцете на Джанлуиджи Донарума. В 79-ата Леао си изкара жълт картон за симулация и така ще пропусне мача с Каляри. В 85-ата Ибрахимович се появи в игра. В 90-ата Донарума спаси опасен удар на резервата Джакопо Сегре и запази мрежата си суха.

Така лидерът в класирането Милан събра 40 точки и има с четири повече от втория Интер преди дербито му с Рома. Торино пък е на 18-ата позиция и е в зоната на изпадащите с едва 12 спечелени пункта досега.

МИЛАН - ТОРИНО 2:0

1:0 Леао (25')
2:0 Кесие (36' - дузпа)

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кесие, Кастийехо, Диас, Хауге, Леао

Торино: Сиригу, Ицо, Лианко, Бремер, Синго, Гояк, Лукич, Ринкон, Родригес, Верди, Белоти