Два спорни гола улесниха рецитал на Меси и Гризман (видео)

Лионел Меси и Антоан Гризман вкараха по две попадения за лесния успех на Барселона с 4:0 над Гранада като гост в мач от 18-ия кръг, с което каталунците вече имат 10 победи в испанския шампионат. Французинът откри головата си сметка в 12-ата минута, а след това капитанът подсигури трите точки с попадения в 35-ата и 42-ата. В 63-ата Гризман реализира още веднъж.

Първите два гола обаче бяха дискусионни, като и двата пъти съдиите отсъдиха в полза на “блаугранас”. В единия случай домакините настояваха за засада на Гризман, а при втория техните претенции бяха за неотсъдена игра с ръка на Серхио Бускетс.

В последните 12 минути футболистите на Гранада бяха с човек по-малко след директен червен картон на Хесус Вайехо, който фаулира откъсналия се сам срещу вратаря Мартин Брейтуейт.

Гостите трябваше да са само с една промяна в стартовите 11 в сравнение с двубоя срещу Атлетик Билбао - Оскар Мингеса вместо Клеман Лангле в центъра на защитата. На загрявката обаче травма получи Роналд Араухо, което наложи влизането по спешност на Самюел Юмтити. Лионел Меси отново  действаше като централен нападател, подпомаган от Педри, Усман Дембеле и Гризман. Бускетс записа своя мач №600 за клуба.
Тимът на Гранада отново разчиташе в атака на бившия нападател на Реал Мадрид Роберто Солдадо, но той нямаше никакъв късмет. Това е трето поражение за домакините в последните четири кръга.

Барса не започна уверено и още във втората минута Марк-Андре тер Стеген трябваше да се намесва след много опасен удар на Антонио Пуертас.

Футболистите на Роналд Куман стигнаха до първия си шанс в 11-ата минута, когато Педри се озова в наказателното поле, но стреля крайно неточно.

Секунда по-късно "лос кулес" все пак поведоха. Бускетс опита да изведе Меси, но топката срещна тялото на Солдадо, след което се оказа в Гризман, който беше зад последния в защитата на Гранада. Французинът не трепна и реализира, а съдията не уважи протестите на футболистите на домакините, които настояваха да бъде отсъдена засада.

Дембеле за малко да удвои аванса на Барса в 16-ата с мощен удар по диагонала.

В 23-ата Солдадо не беше далеч от това да компенсира за головия си пас към Гризман, но стреля в аут.
Барселона стигна до втори гол в 35-ата минута, но и той беше оспорен от състава на Гранада. След игра на футболист на домакините топката се отби в разперената встрани ръка на Бускетс. По този начин гостите овладяха кълбото и последва атака, при която Гризман подаде към Меси на дъгата пред наказателното поле. От там Лео с лекота насочи в мрежата за 2:0.

Преднината на каталунците стана изразителна в 42-ата, когато Меси се разписа от пряк-свободен удар, като хитро стреля ниско по земя и кълбото мина под стената.
Солидният аванс улесни отбора на Куман и той заигра още по-уверено, чакайки да нанесе нов удар. В 55-ата Гризман шутира много силно, но топката мина над гредата.

Световният шампион все пак отново намери пътя към мрежата на Руи Силва. В 63-ата минута той получи пас от Дембеле и от въздуха увеличи на 4:0.

Срещата отдавна се доиграваше и на терена се появиха доста резерви. Две от тези на Барса - Рики Пуч и Мартин Брейтуейт комбинираха в 78-ата минута, след което датчанинът се озова сам срещу вратаря, но беше фаулиран точно пред наказателното поле от Хесус Вайехо. За това нарушение преотстъпеният от Реал Мадрид защитник получи директен червен картон.

През идната седмица Барселона ще се опита да спечели Суперкупата на Испания. Както е известно, турнирът е по нова формула с участието на четири отбора. В единия полуфинал в сряда отборът на Роналд Куман излиза срещу Реал Сосиедад, а в другия ден по-късно Реал Мадрид ще спори с Атлетик Билбао. Финалът е в неделя, като всички срещи са в Андалусия.

Кръг от Ла Лига идния уикенд няма да има.