Мароканец "изригна" с хеттрик за Севиля срещу Сосиедад (видео)

Отборите на Севиля и Реал Сосиедад изиграха впечатляващ двубой от 18-ия кръг на испанския шампионат, който беше спечелен от домакините с 3:2. С три гола за домакините се отличи Юсеф Ен-Несири, като и в трите случая с неговите попадения тимът повеждаше в резултата. Така двата състава се изравниха в класирането.

За 23-годишния нападател това е първи хеттрик в кариерата. Началото на “Рамон Санчес Писхуан” беше вихрено, като до 14-ата минута резултатът вече беше 2:2. Ен-Несири вкара за 1:0 в 4-ата минута, но секунди след подновяването на играта съотборникът му Диего Карлош изрита топката в собствената си мрежа - 1:1. Мароканецът отново даде аванс на Севиля в 7-ата минута след пробив през центъра, но в 14-ата Александер Исак изравни за 2:2 след центриране от ъглов удар.

Баските пропуснаха своя шанс да излязат напред в 17-ата минута, когато Йон Гуриди се озова сам срещу Ясин Буну, но вратарят спаси.

Секунди след началото на второто полувреме Ен-Несири пак беше точен - за 3:2.

През цялото време до края на двубоя положенията се редяха и пред двете врати. В 73-ата Сусо пропусна нов “златен” шанс за домакините, след като се оказа очи в очи с Алекс Ремиро, но стражът на Сосиедад отрази. Три минути по-късно пък малшансът споходи гостите, след като защитникът на севилци Жул Кунде изчисти с глава от голлинията. Две минути преди края и Лукас Окампос пропусна да се разпише.

За отбора на Юлен Лопетеги това е четвърта победа в последните шест кръга, докато Сосиедад, който в един момент даже беше лидер, вече натрупа пет поражения.

В сряда баските срещат Барселона в полуфинал за Суперкупата на Испания. През идния уикенд пък кръг в Ла Лига няма да има.