Лейкърс допусна трета загуба

Шампионът в НБА Лос Анджелис Лейкърс загуби за трети път през сезона. У дома "езерняците" отстъпиха пред Сан Антонио Спърс със 109:118.

Гостите от Сан Антонио, които влязоха в мача в серия от четири последователни загуби, контролираха срещата през цялото време и заслужено се поздравиха с победа.
ЛаМаркъс Олдридж вкара рекордните си през сезона 28 точки, а с 19 прибави ДеМар ДеРоузън.
За Лейкърс ЛеБрон Джеймс завърши с 27 точки и 12 асистенции, докато Антъни Дейвис вкара 23 точки и овладя 10 борби.
Домакините направиха серия от 10:0 през третата четвърт, за да изравнят за 89:89, но Спърс приключиха периода с крехък аванс от 2 точки. През последната четвърт гостите не изпуснаха контрола над двубоя и увеличиха преднината си, като завършиха с общо 16 тройки от 35 опита.