Аталанта показа голямата си мощ и нанесе първа загуба на Сасуоло като гост

Отборът на Аталанта започна 2021 година с разгромна победа с 5:1 при домакинството си на Сасуоло от 15-ия кръг на Серия "А". Така "неровердите" допуснаха първа загуба при гостуванията си в Калчото през този сезон.

Бергамаските изиграха блестящо първо полувреме и на почивката заслужено водеха с 2:0. Още в 11-ата минута Дуван Сапата откри резултата с шут по земя. В 45-ата пък Матео Песина вкара първия си гол за тима, като го направи от воле. През втрората част домакините бяха още по-убедителни. В 49-ата минута Сапата отново се разписа, но този път ударът му завърши точно под напречната греда. В 57-ата Робин Госенс завърши своя солова акция с чудесен шут, довел до негов гол. В 67-ата резервата Луис Муриел също добави името си сред голмайсторите. В 75-ата Влад Кирикеш отбеляза почетното попадение за гостите, с което оформи и крайното 5:1.

Така Аталанта събра 25 пункта и се намира на 6-ата позиция в класирането, където Сасуоло е 5-и с точка повече.