Аугсбург надхитри Кьолн

Отборът на Аугсбург спечели с минималното 1:0 при визитата си на Кьолн в мач от 14-ия кръг в Бундеслигата. Яго отбеляза единствения гол в 77-ата минута, а „козлите“ могат да съжаляват за пропуските на Мариус Волф.

В деветата минута минута гол на гостите беше отменен заради засада на Флориан Нийдерлехнер. В 37-ата Мариус Волф стреля с глава към вратата на баварците, но вратарят се справи. В 55-ата стражът на гостите отново спечели директната битка с Волф при много добро голово положение за „козлите“. В 70-ата пак Волф не беше прецизен пред гола и домакините бяха наказани малко по-късно. В 77-ата Нийдерлехнер изведе Яго, който реализира сам срещу вратаря за 0:1. В 92-ата грешникът за Кьолн днес Волф пропусна златен шанс за изравняване.