Доминацията на Селтик е към края си след нов успех на Рейнджърс в дербито

Рейнджърс е на път да сложи край на доминацията на вечния си съперник Селтик, който спечели девет поредни титли. Отборът на Стивън Джерард постигна трета поредна победа в дербито след 1:0 на "Айброкс". След този резултат "сините" имат преднина от цели 19 точки пред Селтик, който е изиграл три мача по-малко.

Въпреки че бе отбелязан само един гол, двубоят не мина без драматични моменти. "Детелините" останаха с човек по-малко в 62-ата минута, когато Нир Битън получи червен картон. Осем минути по-късно автогол на Калъм Макгрегър даде преднина на домакините.

За Рейнджърс това бе 14-та поредна победа в първенството, като отборът е загубил само четири точки и няма нито една загуба от началото на сезона. Тимът има само една загуба в последните си 32 срещи във всички турнири и тя бе от Сейнт Мирън в Купата на Лигата.
Преди двубоя бе отбелязана една трагична годишнина. Преди 50 години на "Айброкс" 66 привърженици губят живота си, а над 200 човека са ранени, когато част трибуната на стадиона се срутва при напускането на зрителите след мач между Рейнджърс и Селтик.
След най-добрия си старт на сезона от 1928 г. Рейнжърс излезе уверен на терена, но гостите имаха предимство в началото на двубоя. Играчите на Нийл Ленън осъзнаваха значението на срещата и се хвърлиха напред, водени от Калъм Макгрегър, който бе с капитанската лента.
Те обаче не успяха да преодолеят блестящия днес Алън Макгрегър на вратата на домакините. Той спря съименикът си по фамилия, а след това и Лий Грифитс. По-късно вратарят направи и едно блестящо спясаване след удар на Грифитс.
Тимът на Джерард трудно удържаше съперника, но след почивката постепенно започна да изравнява играта. Решителният момент дойде в 62-ата минута, когато Алфредо Морелос успя да преодолее Битън, а израелецът го повали на терена, за което получи червен картон.
Малко по-късно Рейнджърс поведе. След ъглов удар топката бе отклонена от Арибо, удари се в рамото на Калъм Макгрегър и влезе в мрежата. Селтик опита да реагира, но вече бе пречупен и постигна много до края, а извън стадиона фенове на домакините запалиха фойерверките.

РЕЙНДЖЪРС - СЕЛТИК 1:0