Рейнджърс с поредна победа и аванс от 16 точки пред Селтик

Рейнджърс записа 12-а поредна победа в шотландското първенство, след като надделя над Хибърниън с 1:0. Днешният двубой бе един от най-тежките за отбора на Стивън Джерард от началото на сезона.

Янис Хаджи отбеляза единствения гол в мача в 33-ата минута. Хибс удари греда, имаше сериозни претенции за дузпа и натисна в края, но не успя да спре серията на съперника.

Селтик стигна далеч по-лесно до трите точки, но и съперникът им оказа много по-малка съпротива. "Детелините" спечелиха с 3:0 гостуването си на предпоследния Хамилтън Академикъл. Тимът на Нийл Ленън доминираше през цялата среща, но вкара головете след почивката. Едуард от дузпа, Грифитс и Търнбул се разписаха.

Рейнджърс има преднина от 16 точки пред вечния съперник. Селтик обаче е изиграл три мача по-малко. Двата отбора се изправят един срещу друг следващата събота.