Бенфика и Порто дишат във врата на Спортинг (видео)

Бенфика и Порто постигнаха очаквани победи в 11-ия кръг на португалското първенство. "Лисабонските орли" се наложиха над Портимоненсе с 2:1, а "драконите" спечелиха с 3:2 визитата си на Витория (Гимараеш).

Бенфика нямаше особени проблеми срещу последния в класирането. Два бързи гола на Дарвин Нунес и Рафа Силва успокоиха тима на Жорже Жезус и след почивката мачът беше доста скучен. В края гостите дори намалиха чрез автогол на Жилберто.
По-трудно дойде успехът на Порто. Витория беше в серия от три поредни победи и поведе с ранен гол на Рочиня, но Мехди Тареми изравни в края на пърото полувреме. Оскар Еступинан даде нов аванс на домакините, преди Тареми да се разпише за 2:2. Трите точки на Порто донесе Луис Диас в 80-ата минута.

В класирането води Спортинг (Лисабон) с 29 точки, Бенфика има 27, а Порто е с 25. На 4-о място е Брага с 24 точки.