Порто се справи с Бенфика и грабна Суперкупата на Португалия

Шампионът Порто победи Бенфика с 2:0 и заслужи за рекорден 22-и път Суперкупата на Португалия по футбол. Така "синьо-белите" направиха и "требъл" за сезон 2019/2020, в който вече спечелиха титлата и купата на страната. Бенфика пък отново остана със сребърните отличия, както в първенството и в турнира за националната купа.

Възпитаниците на Серджо Консейсао поведоха на стадиона в Авейро с попадение от дузпа в 25-ата минута на Серджо Оливейра след нарушение в наказателното поле на вратаря Одисеас Влаходимос. Порто продължи да създава повече опасности, но изстрел на Оливейра профуча край целта, а малко след почивката Влаходимос направи спасяване след опасен шут на Матеус Урибе.

Бенфика стигна до първата си по-добра възможност след час игра, но Аугсустин Марчезин отрази шута от фаул на Алекс Грималди от 20 метра. Последва пропуск на Муса Марега от Порто, а две минути преди края Грималди удари греда отново от фаул. В самия край Луис Диас беше изведен в ляво в пеналта от Хесус Корона и за втори път прати топката в мрежата, с което реши мача.