Лил изтръгна победата в драма с Монпелие

Лил отново показа, че ще бъде основен фактор в битката за титлата в Лига 1 този сезон. След като удържаха нуево реми с ПСЖ в миналия кръг, сега "Кучетата" демонстрираха характер и спечелиха гостуването си на Монпелие след истински трилър с 3:2.

Гостите поведоха в резултата с попадение на Тимъти Уеа в 23-ата минута, но Монпелие изравни с гол на Гаетан Лаборд в 57-ата минута.

"Кучетата" си върнаха преднината в 68-ата минута с попадение от дузпа на Джонатан Иконе, но отново домакините изравниха след само две минути чрез Анди Делор.

В крайна сметка обаче настоятелността на Лил даде резултат и Бурак Йълмаз вкара трети гол в 86-ата минута, който се оказа и победен.

Така Лил събра актив от 36 точки и заема 2-ото място с равен актив с лидера Лион. Монпелие пък остава на 8-ото място с 27 точки.