Рен продължава победния си ход в Лига 1

Отборът на Рен продължава победния си ход в Лига 1 на Франция. Тази вечер възпитаниците на Юлиен Стефан се наложиха с минималното 1:0 над Метц в среща от 17-ия кръг, като така записаха 4-и пореден успех на сметката си.

Единственият гол в мача реализира Клеман Грение в 52-ата минута. Той завърши многоходова атака на домакините, като с плътен удар по земя не остави шансове на вратаря.

Гостите можеха да стигнат до равенството в 74-ата минута, но гол на Вагнер не бе зачетен заради засада.

С тази победа Рен се изкачи до 4-ото място в класирането с актив от 31 точки. Метц остава на 11-ата позиция с 23 точки.

В другите ранни мачове от кръга днес Бордо загуби у дома с 1:3 от Реймс, Ланс победи Брест с 2:1, Дижон се наложи с 3:1 като гост на Ним, а Ница и Лориен не се победиха, завършвайки 2:2.