Спартак (Плевен) победи Ямбол за първи успех за сезона

Спартак Плевен прекъсна серията си от шест поредни загуби от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Александър Дяковски победиха гостуващия Ямбол с 83:80 (19:15, 21:20, 23:20, 20:25) в среща от осмия кръг и записаха първи успех за сезона.

Двата отбора изиграха равностоен мач, въпреки че през третата част домакините на два пъти повеждаха с 11 точки, но гостите намаляваха пасива.

Най-голямата преднина за Спартак в хода на мача беше 13 точки при 70:57 осем минути преди края след тройка на Николай Маринов.

Играчите от Плевенапоказаха характер в края и удържаха щурма на съперника си за победата в драматични последни секунди.

Димитър Маринчешки се завърна на терена с 19 точки и 8 борби за домакините. 4 тройки и 19 точки наниза и Николай Маринов. С 18 точки се отличи Любен Пасков, а 11адобави Горан Остоич.
Уили Атууд завърши с 21 точки за Ямбол. 20 добави Ерик МакГил, 11 вкара Иван Лилов, а 10а- Андрей Иванов.

В следващия си мач плевенчани ще гостуват на Черноморец, а Ямбол ще се изправи в зала "Диана" срещу Балкан.
Първенство на България по баскетбол за мъже, мачове от осмия кръг:

Балкан (Ботевград) - Академик (Пловдив) - 91:77 (30:24, 25:17, 15:15, 21:21)

Черно море Тича (Варна) - Рилски спортист (Самоков) - 64:95 (20:24, 15:25, 14:25, 15:21)

Спартак (Плевен) - Ямбол - 83:80 (19:15, 21:20, 23:20, 20:25)

на 21 декември:
Берое (Стара Загора) - Черноморец (Бургас) - 100:95 (12:13, 22:17, 20:21, 19:22)