Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Балкан -2, Славия, Спортист и Правец – напред в турнира за купата на ББЛ

Балкан бе категоричен и победи Енигма Фойерверк със 101:51 в осминафиналите за Купата на ББЛ. Най-резултатен за победителите бе Илиян Пищиков с 23 точки. Много силно се включи и Петко Петков, който записа дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби. Михаил Гавазов вкара 12 точки, а с 10 се отчете Стефан Михайлов. За Енигма с 18 точки бе Мирон Ацев. Радостин Димитров се отчете с 12 точки и 9 борби, а 10 точки и 9 борби има Петър Загоров.

Славия си осигури място на четвъртфиналите след победа над Локомотив Горна Оряховица с 97:73. Кристиян Георгиев вкара 26 точки за победителите, 22 наниза Слав Георгиев (8 борби), а 21 добави Денис Петков. За горноряховци Радостин Папазов бе над всички с 26 точки, Данаил Киров се отчете с 13  и 8 борби, ветеранът капитан Пеньо Нацкин добави 12 точки и 9 борби.

Правец се затрудни малко с отбора на Микс, но спечели с 81:68 след много силна последна четвърт. Николай Иванов записа 18 точки за победата, 17 добави Данаил Христов, който хвана  и 15 борби. С по 14 се отличиха Павлин Ганчев – 14 борби, капитанът Тодор Колев – 8 асистенции и Иван Иванов. Пламен Дончев бе най-резултатен за Микс със 17 точки, МАатей Митев добави 14, а с 13 плюс 11 борби завърши Христо Господинов.

Спортист Своге продължи без загуба този сезон, като и в този турнир тръгна с победа – 94:91 над Бавни и Яростни в най-оспорвания и драматичен мач от вчерашната програма. Капитанът на тима от Своге Симеон Ценов показа здрави нерви и 8 секунди преди края донесе успеха на своите с две успешни стрелби на наказателен удар. Ценов записа общо 18 точки и добави 11 борби за успеха. С по 18 точки се включиха и Васил Голов и Дамян Стоянов. 17 вкара Борис Матраков, а 13 – Райко Дундалов. За плевенския тим над всички с 25 точки бе Максим Генов, а Денслав Трифонов вкара 21. С 15 се отличи Христо Ангелов, а с 12 – Александър Илиев.